FAQ COVID-19 / Corona

Banner_Info-Corona

Drodzy Klienci eibmarkt® / eibabo®! Tutaj można znaleźć nasze odpowiedzi na swoje pytania dotyczące aktualnej sytuacji związanej z Covid-19.


Obsługa Klienta

Mam pytanie dotyczące złożonego już zamówienia. Czy nadal mogę się skontaktować z Obsługą Klienta?
Nie ma żadnych ograniczeń.

Mam ogólne / techniczne pytanie dotyczące jednego z artykułów. Czy nadal mogę się skontaktować z Działem Technicznym?
Nie ma żadnych ograniczeń.


Przetwarzanie zamówień

Czy eibmarkt® nadal zajmuje się już złożonymi zamówieniami? Czy zamówienie zostanie opracowane, jeżeli złożę je dopiero teraz?
Nasz zespół w niezmiennie szybki i profesjonalny sposób zajmuje się każdym zamówieniem złożonym w naszych sklepach internetowych eibabo®. Otrzymasz od nas zawsze aktualne informacje o statusie swojego zamówienia.


Dostępność towaru

Czy artykuły w sklepie internetowym są rzeczywiście dostępne? Jak rozpoznam dostępne artykuły w systemach sklepów eibabo®?
W podglądzie produktów dostępne artykuły można łatwo rozpoznać po zielonym symbolu. Są to na bieżąco dostępne artykuły z magazynu centralnego. Produkty o czasie dostawy powyżej 3 dni w widoku szczegółowym produktu to produkty zamawiane lub wykonywane na zamówienie albo produkty dostarczane z bezpośrednio z magazynów producenta. Możemy je dostarczyć w ciągu 3-13 dni (zgodnie z informacją w widoku szczegółowym produktu).

Czy istnieją obecnie ograniczenia dotyczące dostępności artykułów w sklepie internetowym?
Nie ma żadnych ograniczeń.

Dlaczego w moim potwierdzeniu zamówienia jest wpisany inny, dłuższy czas dostawy?
W przypadku niektórych artykułów, takich jak wyposażenie ochronne i maski, a także baterie i akumulatory, producenci są zobowiązani do dostarczania ich w pierwszej kolejności do urzędów, zakładów opieki zdrowotnej, szpitali itp. W związku z tym mogą wystąpić tutaj opóźnienia w dostawach do nas, czyli sprzedawców internetowych.
Ze względu na kontrole graniczne, korki na drogach itp. niektórzy producenci mogą się również spóźnić z dostawami zamówionych przez nas artykułów. Większość oferowanych przez nas artykułów pochodzi jednak z Niemiec, dlatego zaopatrzenie naszych magazynów dystrybucyjnych jest praktycznie niezakłócone.


Wysyłka

Czy moje zamówienie zostanie faktycznie dostarczone i przyjdzie w terminie?
Wszystkie rządy celowo utrzymują ogólnoświatową swobodę dostaw towarów, aby nie przerywać łańcuchów dostaw. Nie mamy żadnych informacji o ograniczeniach ze strony naszych dostawców usług wysyłkowych.

Czy występują obecnie problemy z dostawami na terenie Unii Europejskiej (UE)?
Obecnie nie mamy żadnych zgłoszeń o zakłóceniach w pracy DHL ani krajowych firm pocztowych z krajów Unii Europejskiej. Sklepy eibmarkt® / eibabo® nadal sprawnie wysyłają towar do wszystkich krajów UE za pośrednictwem DHL. Mogą istnieć lokalne ograniczenia ze strony władz itp. dotyczące danego kraju lub regionu, dlatego należy się skontaktować z lokalnymi władzami, aby uzyskać więcej informacji.

Jaka jest sytuacja w zakresie dostaw do krajów EFTA i wysyłek globalnych?
Obecnie również w przypadku wysyłki za pośrednictwem DHL International, DHL Express lub agencji spedycyjnej (EU/EFTA) wysyłka zamówionego towaru jest możliwa bez żadnych problemów. Firma eibmarkt®.com GmbH jest jednym z niewielu eksporterów w tej branży, który posiada zezwolenie niemieckiego urzędu celnego. Dzięki własnej cyfrowej odprawie celnej jesteśmy w stanie szybko i bez zbędnej biurokracji uzyskiwać wgląd w procesy i na nie wpływać.


Ryzyko zakażenia

Jak duże jest dla mnie ryzyko zarażenia się przy odbiorze przesyłki od Was?
Po wybuchu pandemii Covid-19 uruchomiliśmy w Europie swój własny plan dotyczący pandemii. Oprócz zwiększonej higieny i środków ostrożności dla naszych pracowników, oznacza to również regularną dezynfekcję takich obszarów, jak Dział Wysyłek. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uważa, że przenoszenie wirusa Covid-19 za pośrednictwem opakowania lub jego wypełnienia jest praktycznie niemożliwe. Przy przekazaniu towaru przez dostawcę usług wysyłkowych trzeba jednak przestrzegać niezbędnych zasad higieny.


Firma eibmarkt.com GmbH dziękuje za zrozumienie i zaufanie. Życzymy naszym klientom i ich rodzinom, ale także naszym pracownikom i wszystkim partnerom, aby wytrwali w tym czasie w jak najlepszym zdrowiu. Za wszelką cenę należy unikać paniki, histerii i gromadzenia nadmiernych zapasów, aby nie naruszać fundamentów naszego społeczeństwa.

Marco Labáhn (CEO) i cały zespół eibmarkt.com GmbH

Oglądane przez Ciebie